Az adatok és a jelszavak közelmúltbeli növekedése miatt, valamint az online adatgyűjtők és a nagyobb vállalati hackerek támadása elkerülése érdekében, most fontosabb mint valaha, az adataitok biztonsága.
A Tolunánál ezt nagyon komolyan vesszük, és a lehető legnagyobb figyelmességgel kezeljük adataitokat.
Azonban minden erőfeszítésünk ellenére ezt nem tudjuk egyedül csinálni- szükségünk van a ti segítségetekre is! Ezt szem előtt tartva olvassátok el az alábbi öt tippet az adatok biztonságos tárolásához.
1) Rendszeresen frissítsétek a jelszavatokat.
Kérjük, ellenőrizzétek, hogy a jelszavatok tartalmazza-e:
– legalább 8 karaktert
– legalább 1 nagybetűt (A-Z)
– legalább 1 kisbetűt (a-z)
– legalább 1 számjegyet (0–9)
– legalább 1 speciális karaktetr (beleértve az írásjeleket és a szóközöket)
– legfeljebb 3 egyforma karaktert egymás után (pl. 1111 nem engedélyezett)
– nem azonos az e-mail címetekkel
Kérünk, győződjetek meg arról, hogy az új jelszavatok egyedi (nem azonos vagy hasonló olyanokkal, amelyeket más fiókoknál használtok), és csak ti tudjátok azt; kérünk, ne osszátok meg senkivel. Frissítsétek a Toluna jelszavatokat még ma!
2) Hozzatok létre egy erős jelszót.
Nagyon sokan használják jelszóként a “jelszó” szót , vagy az 12345678, amit valljuk be, nem is olyan nehéz kitalálni. Győződjetek meg róla, hogy nem használjátok a neveteket vagy a születésnapotokat jelszóként. Használjatok nagybetűket, kisbetűket, számokat, és ha lehet, speciális karaktereket is adjatok hozzá egy erős és biztonságos jelszó érdekében.
3) Ne használjátok ugyanazt a jelszót mindenhol!
Annyira csábító, hogy ugyanazt a jelszót használjátok mindenhol, de sajnos ez is növeli az esélyét annak, hogy a hackerek feltörjék a fiókotokat.
4) Ellenőrizzétek , hogy az adatok veszélybe kerültek-e
Igen, csak az e-mail cím megadásával ez a csodálatos (és ingyenes) szolgáltatás lehetővé teszi, hogy ellenőrizzétek, hogy az adataitok veszélybe kerültek-e. Látogassátok meg a https://haveibeenpwned.com honlapot még ma.
5) Ne küldjétek a „ nigériai király fiának “pénzt …
Ne nyissátok ki az ismeretlen küldőktől kapott mellékleteket. Valójában ne nyissatok ki semmilyen e-mailt, linket vagy mellékletet ismeretlen forrásból.
Ó, és majdnem elfelejtettük, hogy a rég elveszett unokatestvér sztoriját sem, akinek csak azért van szüksége a ti bankszámlátokra, hogy pénzt tudjon küldeni nektek , aki viszont valószínűleg nem is létezik.
Tartsátok biztonságban az adataitokat és továbbra is befolyásoljátok a világot!
A Toluna Csapat